UYGULAMALI
5 HAFTA

BEYNİN ETKİN KULLANIMINDA ADIM
ADIM YAŞAM TARZI DEĞİŞİM PROGRAMI


Neden Bu Program?

Alışılagelmiş yaşam tarzımızın hayli değiştiği yorucu ve stresli bir dönemden geçiyoruz. Tüm pratiklerimiz bir anda daha çok ev içinde ve ekran karşısında olmak üzere değişti. Bu yeni yaşam düzenimizde daha az hareket ederken, sosyal ilişkilerimizin ve dışarıda rahatlamak üzere yaptığımız aktivitelerimizin de kısıtlı olması; stresimizi atma, rahatlama, zihnimizi dinlendirme yöntemi olarak yine bir ekran karşısında; televizyon programı veya film izlemeye, telefon veya bilgisayar ekranı karşısında daha fazla vakit geçirmeye, beraberinde daha fazla beslenme harici yeme içmeye yönlendirdi. Bazılarımız ise özellikle evde çalışma ve hibrit çalışma yöntemi ile iş yükünün artması ve ekran karşısında mesai saatlerinin uzaması nedeniyle daha da hareketsiz kaldı. Sonuç olarak kilo aldık, daha yorgun ve depresif olduk, vücut ağrıları arttı, zihin süreçlerimiz yavaşladı.

Bütün bu farklı sonuçların aslında birbirine bağlı ve birbirini besleyen bir sürecin parçaları olduğunu biliyor musunuz? Siz de bu dönemde konsantre olma güçlüğü, anlama kapasitesinde azalma, çalışma yaşamında verimin düşmesi, stres, depresyona meyil, hafızada zorlanma, uyku kalitesinde azalma, sabah yorgun uyanma, daha fazla tatlı yeme isteği duyma, sırt ve baş ağrılarında artıştan şikayet ediyorsanız, bu program tam size göre! Gelin nörobilim, nöroplastisite ve fonksiyonel tıp ışığında beyin sağlığına ve bağlantılı olduğu ruh zihin ve beden sağlığına bütünsel bir yaklaşımla Prof. Dr. Zeynep Tartan ve Dr. Funda Demirel’in hazırladığı “Beynin Etkin Kullanımında Adım Adım Yaşam Tarzını Değiştirme Programı”nda birlikte yol alalım. Bu eğitimle teorik bilgi, egzersiz, pratik ve uygulamalarla beyninizi daha etkin kullanarak yeniden yapılanma kapasitenizi artıracak, ihtiyacınız olan yaşam tarzı değişimini adım adım sağlayacaksınız.

Programda Neler Var?


Bu programda Kardiyoloji Uzmanı ve Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı Prof. Dr. Zeynep Tartan’ın paylaşacağı bütünsel sağlık ve fonksiyonel tıp çerçevesinde; “Bu süreçte beyin sağlığını destekleyen beslenme modeli nedir? Nasıl uygulanır?” “Kaliteli uykunun sağlanması nasıl mümkün olur?” “Stres altında vücut nasıl çalışır? Neye ihtiyaç duyar?” sorularının yanıtları detaylıca paylaşılıyor. Türkiye'nin ilk Beyin Eğitimi Merkezi olan Forbrain Learning Center Kurucusu Eğitim Bilimci ve Beyin Antrenörü Dr. Funda Demirel ile nörobilim ve nöroplastisite ışığında egzersiz, pratik ve uygulamalarla; Yaratıcı hafıza teknikleri, dikkat ve konsantrasyon egzersizleri gibi birçok beyin egzersizi ile çoklu işlem becerilerini geliştirerek, yeniden yapılanma kapasitenizi artırarak, beyni etkin kullanmayı, yeni rutinler oluşturmayı, yeniliklere uyum sağlamayı yaşamınıza adapte etmeniz ve adım adım yaşam tarzınızı ihtiyacınız yönünde değiştirmeniz sağlanıyor.

BEYİN NASIL ETKİN KULLANILIR?


‘‘ADIM ADIM YAŞAM TARZIMI DEĞİŞTİRİYORUM’’


Beslenme-Uyku-Stresle Başa Çıkma-Fiziksel ve Zihinsel Egzersizler

ZİHİNSEL
EGZERSİZLER

UYKU RİTMİNİ
YAKALA

STRESİNLE
BAŞA ÇIK

BEYNİN İÇİN
BESLEN

PROGRAMDAKİ UYGULAMALI ZİHİNSEL EGZERSİZLER


  • Dikkat ve Konsantrasyon Egzersizleri
  • Yeni Rutinler Oluşturma (Alışkanlıklar)
  • Çoklu İşlem Becerileri Egzersizleri
  • Mindfulnes ve Nefes Teknikleri
  • Sağ-Sol ve El-Göz Koordinasyon Egzersizleri
  • Güçlü Hafıza Teknikleri
  • Hızlı Düşünme Egzersizleri
  • Yaratıcı Düşünme Egzersizleri
  • Yeniliklere Uyum Teknikleri

Prof. Dr. Zeynep Tartan Beynin Etkin Kullanımı Adım Adım Yaşam Tarzı Değişim Programı'nı anlatıyor.


İletişim

Alanında uzman ve deneyimli bir ekiple bozulan genel sağlık dengesini, yavaşlayan zihinsel faliyetleri, hafıza sorunlarını, öğrenme güçlüklerini, stres yönetimini ve uyku bozukluklarını adım adım uygulamalı olarak yeniden kazanmak için aramıza katıl.


Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin: