forgames oyunları ciddiye alır.

İddia ediyoruz siz çok eğlenirken oyunlarımız beyninizde şimşekler çaktıracak! Oyun oynayarak karar verme, problem çözme, konsantrasyon, taktik, organizasyon, kritik düşünme, görsel algı, soyut düşünme, yaratıcılık gibi pek çok beyin fonksiyonunuzu harekete geçirin.

Şimdi forgames ile tanışın.

Rock Me Archimedes

Çocuk parklarında tahterevalli dediğimiz oyun buna dayanmaktadır. Bu tahterevalli ve denge fikri Buchanen adında matemetikçiyi etkilemiş ve 2012 Marbles oyun tasarımı yarışmasına girmesine neden olmuştur. Buchanan bu yarışmada Rock Me Archimedes adlı oyun ile birinci olmuştur. Birleştirme stratejisi, yetenek ve biraz da şans isteyen oyun, tahteravalli gibi hareket eden bir tahta zemin, özel bir zar ve 28 bilye ile oynanır. Kazanmak için bilyelerinizi tahta zemine dikkatlice yerleştirip, en uca tahtanızı yere değdirmeden ilerlemeniz gerekir. Tahterevallinin ucu yere değen taraf kaybeder.

The Brain Cube

Yeni bulmaca küpüne meydan okumaya hazır mısınız? Jason Freeny tarafından tasarlanan bu oyun; görsel algınızın, problem çözme becerinizin, konsantrasyonunuzun ve taktiksel algı yeteneklerinizin gelişmesini sağlar.

Quarto

Bu çok özellikli oyunu oynarken karar verme, organizasyon, kategorize etme yeteneğinizi test edin ve geliştirin.

Quoridor

Bu strateji oyunu ile problem çözme becerinizi yöneten frontal korteksinize meydan okuyun. Bu oyun nöroprotektif birimleri serbest bırakarak alzheimer’ın ilerlemesini yavaşlatır.

Red Ball Of Whacks

Bu oyun stresi azaltmak için küçük parçaları hareket ettirmeyi, takip etmeyi, izlemeyi, problem çözmeyi, geleceği planlamayı (önceden planlama) ve soyut düşünmeyi sağlar. Yaratıcılığı geliştirir ve beyinin isleme hızını artırır.

Visual Brain Storms

Brainstorms bilmeceler, hesaplamalar, dil, görsellik ve muhakeme yeteneğinizi geliştiren bir oyundur. Beynin frontal, parietal, temporal ve oksipital lobları gibi bir çok bölgesini uyarır.

Daha fazlası ve sürprizlerimiz için sizi forgames ile oyun oynamaya merkezimize bekliyoruz.